Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Літак Ан-225 «МРІЯ» На початку червня 2019 року після закінчення другого туру виборів Президента України та призначення нових керівників Адміністрації Президента та секретаря РНБО я звернувся до них з інформацією про катастрофічний стан авіабудівної галузі і проханням надати мені можливість доповісти на РНБО шляхи подолання кризи.

Звернення

до Президента України Зеленського В.О.

Шановний Володимир Олександрович!

Я вже 3-й раз направляю на Вашу адресу Звернення. На 2 попередніх отримав відповіді-відписки: 1-й лист перенаправили в ДК «Укроборонпром», який причетний до руйнування авіабудівної галузі України, а на 2-й написали, щоб я направив його на якийсь сайт. Це неподобство, що Офіс Президента «отфутболює» важливі для країни Звернення.

Я в своєму Зверненні хочу інформувати Вас та чиновників, які повинні вирішувати важливі для розвитку України питання, про колапс авіаційної галузі України та прошу розглянути на державному рівні питання про її збереження і розвиток.

В Українській РСР дослідне конструкторське бюро О.К. Антонова розробляло, а на Київському та Харківському авіаційних заводах будувалося до 250 літаків Ан-24, Ан-26 і Ан-72, Ан-74 щорічно, а в 1980-х і на початку 1990-х років, в кооперації з Росією і Узбекистаном, визнані шедеври світового авіабудування літаки Ан-124 «Руслан» і Ан-225 «Мрія».

За часів незалежності України галузь продовжувала розвиватися генеральним конструктором П.В. Балабуєвим за фінансової підтримки створеної ним же авіакомпанії «Руслан» (зараз «Авіалінії Антонов»). Він вкладав всі зароблені кошти в розвиток вітчизняного авіабудування, на відміну від його наступників які думали тільки про свої кармани. У цей період була створена лінійка літаків Ан-38, Ан-74-300, Ан-70, Ан-140,Ан-32П, Ан-3Т і Ан-148, впроваджені цифрові технології, композиційні матеріали та багато інших досягнень.

Але після «помаранчевої» революції 2005 року, коли Балабуєв П.В. піщов у відставку, посада генерального конструктора АНТК ім. О.К. Антонова, а потім і президента ДП «Антонов» або продавалася чиновниками за великі гроші, або керівництвом країни призначалися ставленики для виводу коштів з підприємства. В 2005 і 2010 роках посаду генерального конструктора, а потім і президента ДП «Антонов» придбав Ківа Д.С. і сотні мільйонів доларів йшли на кармани та хабарі, щоб втриматись на посаді.

В 2015 році авіаційну галузь передали з Міністерства економічного розвитку і торгівлі до ДК «Укроборонпром». Президент України Порошенко П.О. призначив на посаду генерального директора ДК «Укроборонпром» автодилера Романова Р., а на посаду президента ДП «Антонов» автодилера Гвоздьова М.. Також на керівні посади на підприємство призначили своїх ставлеників секретар РНБО В. Турчинов і та його 1-й заступник О. Гладковський. Ні один з цих ставленників не мав ніякого відношення до авіабудування, освіти та знань. Головне завдання цих ставлеників - викачувати кошти з ДП «Антонов» для своїх начальників і для себе, а не створювати літаки і зберегти авіаційну галузь України. Тільки за перший рік перебування на посадах, вони, за даними інформованих спеціалістів, вивели з ДП «Антонов» близько 50 млн. доларів.

В результаті непрофесійного керівництва і виведення значних коштів з ДП «Антонов» в авіабудівній галузі України з 2015 року припинено серійне виробництво літаків і не ведеться ніяка виробнича діяльність, крім підписання декларативних меморандумів і піару в українських ЗМІ. А ДП «Антонов» нічого не створює і не виробляє, крім технічного обслуговування, і просто проїдає валютні доходи авіакомпанії «Авіалінії Антонов».

Казахстан завжди використовував українські військово-транспортні літаки та виділяв кошти і замовляв Ан-74-200 на Харківському державному авіаційно-промисловому підприємстві (ХГАПП). Після 2015 року ХГАПП практично банкрут, а Казахстан закупляє ВТЛ в Європі і Китаї.

Побудовані в одному екземплярі для піару та імітації діяльності літаки-демонстратори Ан-178 і Ан-132D значно поступаються своїм закордонним і, навіть, китайським конкурентам, а тому на них не має ніяких замовлень і покупців. Вже декілька років керівництво ДП «Антонов» і ДК «Укроборонпром» розповідають різні фейки в українських ЗМІ, про нібито замовлення на ці літаки з Азербайджану, Китаю та ОАЕ, але все це недолуга брехня. Те як розроблялися ці літаки і що вони нікому не будуть потрібні я написав ще в 2015 році (див. «Авиастроение Украины – имитация продолжается»).

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

В радянські часи дослідно-конструкторське бюро О.К Антонова і компанія Локхід (США) були світовими лідерами в розробці військово-транспортних літаків (ВТЛ). Цей величезний потенціал АНТК ім. О.К. Антонова вдалося зберегти і розвинути генеральному конструктору Балабуєву П.В та створити літаки Ан-225 і Ан-70.

В 2006 році компанія Ембраєр (Бразилія), яка ніколи не створювала ВТЛ, почала розробку КС-390 в широкій кооперації на заміну С-130. На КС-390, який в процесі розробки доповнили ще й як дозаправник, є вже 56 замовлень і він поступив в військо-повітряні сили Бразилії.

В 2010 році розпочалася розробка ВТЛ Ан-178 на заміну літаку Ан-12 командою «генерального конструктора» Ківи Д.С. Цей «новий» літак (насправді глибока модифікація Ан-148) поступається по характеристикам навіть своєму прадіду Ан-12. За 9 років так і не знайшлось бажаючих його купувати, крім гучних заяв в 2019 році керівників ДП «Антонов» і МВД України.

За 14 років, при величезних прибутках, так і не спромоглися створити сервісну підтримку в експлуатації літаків марки «Ан». Це також являється однією з важливих причин, чому не хочуть купувати українські літаки.

Починаючи з 2015 року змінилося 4 президенти на ДП «Антонов». Жоден з них не виконав свої обіцянки. У дорожніх картах цих керівників простежується певна закономірність: кожен новий керівник розповідав про свою стратегію і плани, причому вони кардинально відрізнялись один від одного. Але всі вони жодним чином не були спрямовані на збереження авіабудівної галузі Україні.

Складається враження, що нинішнє керівництво ДК «Укроборонпром» Букін П.Ю. і ДП «Антонов» Донець А.Д. не зацікавлене в створенні нових літаків і їх серійному виробництві і перед ними не стоїть таке завдання. Незалежно від того, чи будуються чи продаються українські літаки чи ні, керівники ДП «Антонов» отримують величезні (200000-460000 гривен на місяць) зарплати за рахунок доходів авіакомпанії і літають на різні міжнародні виставки для променаду. Так навіщо їм ще напружуватися? (Працівники підприємства нещодавно розповіли мені, що керівництво ДП «Антонов» ще збільшило собі зарплати за рахунок доходів авіакомпанії, при тому що нічого взагалі не виробляють і не збираються).

Некомпетентні та жадібні керівники ДП «Антонов» та державні високопосадовці зруйнували авіаційну галузь України. Починаючи з 2005 року з підприємства виведено (або прямо кажучи вкрадено) сотні мільйонів доларів і євро. Видатний авіаційно-науковий технічний комплекс ім. О.К. Антонова, який створив більше 60-и найменувань літаків та їх модифікацій і світового рівня Київський авіаційний завод «Авіант», який будував цілу низку літаків до 170 екземплярів щорічно, включаючи Ан-124 (після їх об’єднання - ДП «Антонов») перетворили на авіакомпанію, так як 95% доходу дають вантажні перевезення за кордоном, а решту подовження ресурсу старих літаків та ін. (див. ДП «Антонов». Як підприємство світового рівня перетворили на виробника рейкових новин»).

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

ЩО МИ МАЄМО НА СЬОГОДНІ.

Букіну П.Ю. який ніколи ніякого відношення до авіабудування і промисловості не мав, нічого в ньому не розуміє і майже за 1.5 року перебування на посаді навіть не спробував що-небудь зрозуміти і зробити;

Донцю А.Д. який є спеціалістом в області експлуатації літаків, а не авіабудування; займається тільки тим щоб втриматись на посаді, а тому не розуміє що потрібно робити щоб зберегти авіабудування в Україні та розповідає в ЗМІ різні фейки після променаду на міжнародних виставках в Фарнборо і Ля Бурже; також чекає коли дадуть кошти з бюджету і, можливо, тоді за 3 роки виконають програму імпортозаміщення, про яку розповідали, що вже давно виконали;

Шановний Володимир Олександрович!

Прошу Вас дати вказівки заступнику голови Адміністрації Президента України О. Гончаруку та секретарю РНБО О. Данилюку розглянути питання збереження авіабудівної галузі на засіданні РНБО і надати мені особисто можливість доповісти про нинішній стан авіабудування і та шляхи по збереженню цієї високотехнологічної галузі в Україні.

Примітка. Дуже прошу не пересилати це Звернення до Уряду і ГК «Укроборонпром» які причетні до руйнування авіаційної галузі, а також писати мені відписки, яких я маю вже велику кількість.

З повагою, А. Вовнянко,

Також я направив листа в РНБО, оскільки при попередній владі всі питання про призначення керівників державних органів і підприємств авіабудівної галузі здійснювалися екс-Президентом Порошенко П.О. і першим заступником секретаря РНБО Гладковським О.В., а в останні 3 роки президенти ДП «Антонов» взагалі призначалися генеральними директорами ДК «Укроборонпром» абсолютно без будь яких підстав, досвіду та знань.

Cекретарю РНБО О. Данилюку.

Шановний пане Олександр!

Звертається до Вас авіаційний конструктор Анатолій Вовнянко. Я брав участь в створенні багатьох літаків марки "Антонов", в тому числі таких всесвітньо відомих як Ан-124 "Руслан" і Ан-225 "МРІЯ".

В Україні будувалося за часів СРСР до 250 літаків щорічно. Після розпаду СРСР авіаційна галузь була збережена завдяки генеральному конструктору Балабуєву П.В., продовжували розроблятись і будуватись нові українські літаки, впроваджувались цифрові технології та інше. Створена ним авіакомпанія "Руслан" (зараз "Авіалінії Антонов") і сьогодні заробляє великі валютні кошти на міжнародних ринках вантажних перевезень.

Не згодний із запропонованим в 2005 році реформуванням галузі Балабуєв П.В. подав в відставку, а посада генерального конструктора стала об'єктом продажу висопоставленними чиновниками, в зв'язку з чим почалася деградація галузі.

В 2015 році авіабудівну галузь України передали з Міністерства економіки та торгівлі до ДК "Укроборонпром". В цей період призначення нових керівників ДК "Укроборонпром" і ДП "Антонов" проводилося Президентом України Порошенко П.А., а потім секретарем РНБО Турчиновим О.В. і першим заступником секретаря РНБО Гладковським О.В. На посаді президента ДП "Антонов" за 4 роки змінилось 4 ставленника, три з них не мали ніякого відношення до авіабудування чи оборонної промисловості. Головне, чим займалися на своїх посадах всі ставленники, включаючи нинішнього президента ДП "Антонов" Донця А.Д. - це виведення коштів та розповсюдження фейкових новин про перспективи українського авіабудування.

З 2015 року в Україні припинилось виробництво літаків. Втрачені всі ринки збуту і відсутні замовлення на українські літаки.

Я багато писав в ЗМІ про стан галузі і ДП "Антонов" (див, "Авиастроение Украины: дайте денег, может быть, построим самолет" та багато інших), неодноразово звертався до попереднього вищого керівництва України з проханням розглянути проблеми збереження авіабудівної галузі, але натомість отримував пустопорожні відповіді.

Починаючи з 2014 року я неодноразово писав про необхідність створення в Україні ударних безпілотників та високоточних боєприпасів для української армії. Це дуже важливий напрям розвитку сучасного озброення. На створення таких безпілотників в Україні влада коштів не виділила, а на закупівлю 6 ударних безпілотників в Турції знайшлося 69 млн. доларів. Більшість країн світу давно мають на озброенні або створюють різні типи БПЛА і тільки в Україні малими розвідувальними безпілотниками займаються невеликі приватні компанії.

Для ознайомлення я направляю Вам Звернення до Президента України Зеленського В.А., де докладно описую історію руйнування галузі. Вказане Звернення я направив в Адміністрацію Президента України.

Також я направляю Вам пропозиції Об'єднаних Арабських Еміратів по побудові літака Ан-7ХХ, які вони безрезультатно вже 1.5 року пропонують ДП "Антонов". Мені здається важливим розглянути пропозиції ОАЕ та прийняти рішення про співпрацю з ними або ні на державному рівні.

Шановний пане Олександр!

Прошу надати мені можливість доповісти Вам, або вказаним Вами спеціалістам з НОВОЇ команди про проблеми та Програму збереження авіабудування в Україні. (Я неодноразово направляв матеріали та звертався до Турчинова О.В. і Гладковського О.В. з проханням доповісти їм про реальний стан ДП "Антонов", але отримував тільки відписки, типу що там нова команда менеджерів, яка виведе галузь з кризового стану. Але вони практично знищили авіабудівну галузь).

Додаток: Звернення до Президента України Зеленського В.О. на 3-х сторінках;

Пропозиції представників ОАЕ по літаку Ан-7ХХ на 8 сторінках.

З повагою А. Вовнянко

Пройшов місяць і я отримав відповіді на мої звернення від ДП «Укроборонпром» і Мінекономіки, які привожу нижче. Це стандартні відписки чиновників, які демонструють тупість і небажання української влади вирішувати важливі для країни питання. Подібні відписки я отримував на протязі останніх 5-и років. Коли вони підписують ці відписки підготовлені виконавцями, то навіть не читають мої листи та про що я в них пишу. Вони не збираються нічого робити, щоб в Україні розвивалась промисловість, наразі, авіабудівна, так як їх супердоходи залежать від «пиляння бюджету», а не від розвитку країни, а тому пишуть всіляку абракодабру.

Якби так вирішувалися питання коли розробляли і будували літаки Ан-124 і Ан-225 то ми б їх ніколи не побудували. В радянські часи таких керівників гнали б поганою мітлою, не кажучи вже про сталінські часи, коли їх …

Також, для прикладу, приведу деякі цитати з інтерв’ю генерального директора ДК «Укроборонпром» П. Букіна на сайті «Цензор», де він звинувачує колектив підприємства в тому що не виробляються і продаються українські літаки, а не некомпетентне керівництво, яке розікрало і довело ДП «Антонов» і галузь до колапсу. Цитую: « Я вижу разницу в восприятии этих вопросов на уровне руководства "Антонова" и трудового коллектива. Коллектив рассчитывает, что самолеты и дальше будут продавать президенты. А пока этого не произошло, там готовы получать зарплату просто за выход на работу и причастность к легендарной марке». При цьому він чомусь на розповідає, що його колишній шеф екс-Президент України Порошенко П.О за 5 років перебування на посаді не продав жодного українського літака.

Насправді колектив ДП «Антонов», з представниками якого я часто зустрічаюсь, хочуть того ж, що і мільйони українських громадян – займатися улюбленою справою. В даному випадку розробляти, будувати та надійно і безаварійно випробовувати і експлуатувати літаки, і, звичайно, отримувати гідну зарплату за виконану роботу.

А коли колектив бачить як керівники підприємства, авіакомпанії і галузі отримують зарплати в сотні тисяч гривень на місяць і при цьому абсолютно нічого не роблять, щоб розробити, побудувати і продати конкурентоспроможні літаки (а не демонстратори для піару) і тим самим зберегти авіабудування в Україні, то у нього, звичайно ж, виникають питання! А також, коли попередній керівник ДК «Укроборонпром» Романов Р. за хабар призначає менеджера - «тракториста» А.Кривоконя на посаду Президента ДП, то колектив, за ініціативи керівництва ДП «Антонов», яких він хотів скоротити на 50%, т. к. підприємство нічого не виробляє, починає обурюватися і підписує звернення, щоб його скоріше зняли. Про цю історію Букін П.Ю. все прекрасно знає, оскільки сам в ній брав участь. Але вважає за краще розповідати все перекручуючи і виправдовуючи тим самим своє і Дінця А.Д. бездіяльність і непрофесіоналізм.

Читачі мають можливість нижче самі ознайомитися з відповідями українських чиновників..

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Я думав, що нинішній президент ДП «Антонов» А. Донець як колишній працівник авіакомпанії «Авіалінії Антонов» за рік перебування на посаді хоч там наведе порядок. Але як же він виступить супротив «бригади», що контролює фінансові потоки авіакомпанії і проплатила керівництву ДК «Укроборонпром» підписання ще на 3 роки його перебування на посаді президента ДП «Антонов» (див. Авиастроение Украины: «Дайте денег, может быть, построим самолет»).

Нещодавно я отримав листа керівників незалежних профспілок авіакомпанії «Авіалінії Антонов», де вони приводять негаразди що кояться в авіакомпанії. Ви маєте можливість ознайомитися з цим листом.

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Відкритий лист до команди Президента України Зеленського В.О. про збереження авіабудівної галузі

Більше року тому перед Україною, як то кажуть, відкрилося вікно можливостей залучити іноземного інвестора і зберегти авіабудування в країні. В цей же час я опублікував статтю «Есть ли шанс сохранить авиационную промышленность Украины» на сайте «Хвыля», де показав можливий прихід інвестора в авіабудівну галузь. До керівництва ДК «Укроборонпром» і ДП «Антонов» звернулися представники країн Близького Сходу з пропозиціями про створення підприємства з виробництва раніше розробленого українського літака. Вже пройшов рік а нинішнє керівництво ДК «Укроборонпром» і ДП «Антонов» практично нічого не зробили для того щоб інвестори почали вкладати кошти в ДП «Антонов». Крім як багатьох поїздок за кордон, бла-бла-бла і робити все через одне місце ніяких подвижок по проекту не має. Лишилося ще півроку-рік і якщо нова влада не повернеться лицем до цих інвесторів то вони пошлють нас подалі. До речі, в ЗМІ вже з’явилась інформація що вони розглядають придбання аналогічного літака європейського виробника. На цьому вже можна буде остаточно поставити хрест на авіабудівній галузі України.

Тому якщо нова команда Президента України хоче щоб в Україні залишилось авіабудування вона невідкладно має оновити склад керівництва ДП «Антонов» і щось вирішити з цією прокладкою ДК «Укроборонпром», створеною ще за часів екс-Президента Януковича В.Ф.. Щось я не знаю про наявність в розвинених та і нерозвинених країнах таких «прокладок» в державі.

Я зараз не можу описувати пропозиції інвесторів (оскільки ці матеріали конфіденційні) і до чого домовилися (або я б сказав не домовилися) за рік керівники ДК»Укроборонпром» і ДП «Антонов» та не вирішили ці питання на державному рівні. Я думаю що як тільки закриється це вікно можливостей (нас пошлють через некомпетентність і забаганки керівництва) то я опублікую все що відбувалося навколо цих пропозицій.

А. Вовнянко провідний конструктор в службі літака Ан-70 1982-1985 р.р., керівник служби провідних конструкторів по літаку Ан-225 1985-1989 р.р., заст. Головного конструктора по літаках Ан-225, Ан-325 і авіаційно-космічних систем 1989-1991 р.р., з заст. Головного конструктора по літаках Ан-218, Ан-124, Ан-124-100, Ан-225 і їх модифікацій, а також авіаційно-космічних систем 1991-2008г.г.

Источник

Оформляйте микрозаймы на Лоанмани Игры в режиме онлайн: популярные видео-слоты Большой выбор качественных семян травы для газона Что такое аренда квартир? Интернет-магазин меховых изделий отличного качества
Лента авиановостей