Туреччина закупить сотню F-35

Туреччина закупить сотню F-35

Турецька влада після року роздумів все ж вирішила закуповувати американські багатоцільові винищувачі п'ятого покоління F-35 Lightning II виробництва Lockheed Martin, передає в середу, 7 травня, International Business Times. Передбачається, що перші два літаки надійдуть на озброєння ВПС Туреччини в 2018 році.

Згідно з домовленостями Анкара придбає 100 F-35 загальною вартістю 16 мільярдів доларів. Рішення про початок закупівель передбачалося прийняти ще в січні 2013 року, однак переговори були припинені з фінансових міркувань, а також через невдоволення деякими технічними характеристиками літака.

Новий F-35 замінить наявні на озброєнні країни винищувачі четвертого покоління F-16, які, незважаючи на модернізацію, вважаються застарілими.

Багатоцільовий винищувач F-35 Lightning II, спроектований з використанням технології "стелс" і здатний нести ядерні боєголовки, виробляється компанією Lockheed Martin в рамках проекту «Спільний ударний винищувач» (СУВ). Вибір конструкції F-35 був зроблений в 2001 році після конкурсу між компаніями Boeing (модель X-32) і Lockheed Martin (модель X-35). В рамках програми планувалося створити єдину модель винищувача для ВПС, ВМФ і морської піхоти США з можливістю вертикального і укороченого зльоту і посадки.

Туреччина поряд з США, Австралією, Великобританією, Італією, Голландією, Канадою і Норвегією є інвестором СУВ. Країни-партнери програми, за угодою з США, повинні вкласти в розробку літака п'ять мільярдів доларів, а по її закінченні закупити 627 літаків.

Основатель Amazon построит ракету для полёта на Луну Как выбрать лучший банк для открытия счета индивидуального предпринимателя Сервис для приобретения модных вещей по приятным ценам Одесса. Модный курорт Украины Игровые автоматы, которые объединяют интересный сюжет и оригинальные бонус туры
Лента авиановостей