Україна закупить в Китаю військові літаки
Україна зацікавилася можливістю локалізації китайських навчально-бойових літаків L-15, повідомляє Jane's з посиланням на джерела в українській оборонній промисловості. Остаточне рішення про це поки не прийнято. У разі, якщо влада схвалить проект, українські ВПС отримають відносно дешеві легкі штурмові літаки.
Згідно розглянутого плану, Китай займеться поставками Україні планерів літаків L-15. Згодом вони будуть оснащуватися двигунами АИ-222-25 (такі ж встановлюються і на літаки китайського виробництва) і повністю українським бортовим радіоелектронним обладнанням та озброєнням. Джерело агентства підкреслило, що цей сценарій дозволить Україні уникнути залежності від Росії в поставках авіаційних систем.
Як зазначає Jane's, вибір України на користь L-15 виправданий. Справа в тому, що українські військові добре знайомі з проектом російського навчально-бойового літака Як-130, з яким китайський легкий штурмовик має багато спільного. На початку 2000-х років міністерства оборони України і Росії розглядали можливість спільного виробництва навчально-бойових літаків Як-130 для своїх ВПС, проте пізніше відмовилися від цих планів.
Між тим укладення угоди з Китаєм про локалізацію літаків L-15 дозволить Україні створити нові робочі місця в оборонно-промисловому комплексі. Навесні 2014 Україна у відповідь на анексію Криму Росією ввела заборону на поставки продукції військового та подвійного призначення Москві. Через це заборони обсяг замовлень на такого роду продукцію скоротився на 75 відсотків.
В даний час китайські літаки L-15 випускаються в модернізованої версії Lift. На них встановлюються українські двигуни з форсажної камерою АІ-222К-25Ф, радари з фазированою антеною, коліматорні індикатори і шість повнокольорових багатофункціональних дисплеїв (по три для кожного пілота). Закрилки і хвостове оперення літаків виготовляються з композиційних матеріалів.
L-15 здатний розвивати швидкість до 1,6 тисячі кілометрів на годину, а його бойовий радіус становить 550 кілометрів. У бойовій версії літак оснащується шістьма точками підвіски (чотири під крилом і по одній на законцовках) для ракет класу «повітря-повітря» та авіаційних бомб.
- - Проект замены Ан-12 в России сворачивается
- - Компания, основанная украинцем, привлекла $20,5 млн. на запуск водородной авиации
- - ВМС ВС Украины провели совместные тренировки по обороне побережья при участии авиации
- - Морская авиация отработала поражение водных целей авиационными бомбами
- - Авиация Нацгвардии перевезла донорские органы из Запорожья в Киев
- Проект замены Ан-12 в России сворачивается
- Компания, основанная украинцем, привлекла $20,5 млн. на запуск водородной авиации
- ВМС ВС Украины провели совместные тренировки по обороне побережья при участии авиации
- Морская авиация отработала поражение водных целей авиационными бомбами
- Авиация Нацгвардии перевезла донорские органы из Запорожья в Киев
- Bees Airline открыла продажу билетов на новое направление
- МАУ возобновляет рейсы в Кишинев
- Вертолетчики бригады армейской авиации работали по наземным целям
- Для спутника "Лыбидь" ищут инвестора
- Проводятся испытания Ми-2МСБ с пулеметом и НАРами
- Ливия готова оплатить долги "Антонову" и забрать свой Ан-124 до конца года
- Украинский "Руслан" доставил "МиГи" из Беларуси в Сербию
- Делегация Шри-Ланки посетила Завод 410 ГА
- Авиакомпания из ОАЭ выплатила Украине 3,7 млн грн штрафа за полеты вблизи Крыма
- Делегация ВВС Шри-Ланки работает в Украине