Літак Skylon зможе переміщатися з гіперзвукової швидкістю

Літак Skylon зможе переміщатися з гіперзвукової швидкістю

Розроблений Британською аерокосмічною компанією Reaction Engines Limited Skylon довжиною 82 метри і шириною 25 метрів буде злітати і сідати на злітно-посадкову смугу як "звичайний" літак, але при цьому виявиться здатний досягати гіперзвукової швидкості і висоти в 26 кілометрів, переходячи на харчування киснем з власних баків.

Набір висоти забезпечується без застосування розгінних ступенів, зовнішніх прискорювачів або скидуваних паливних баків, лише за допомогою двох реактивних двигунів SABRE з попереднім охолодженням повітря.

В основні камери згоряння, яких по чотири в кожному двигуні, подається паливо і окислювач, в ролі якого виступає або атмосферне повітря, що нагнітається турбокомпресором і охолоджуваний при проходженні через теплообмінник (повітряно-реактивний режим), або рідкий кисень з бортових баків (ракетний режим).

Турбокомпресор обертає газова турбіна, на яку подається гелій, який отримує тепло від охолоджуваного повітря і розігрівали при охолодженні їм сопел, а потім гелій охолоджується рідким воднем.

Двигуни також оснащені допоміжними прямоструминними камерами згоряння, що живляться повітрям із зовнішніх каналів і використовуваними для спалювання надлишків водню, яка випаровується при охолодженні повітря, який не потрапив в теплообмінники під час роботи двигунів в повітряно-реактивному режимі.

Перші льотні випробування прототипу Skylon заплановані на 2019, а коли справа дійде до серійного виробництва, вартість лайнера складе як мінімум $ 1,1 млрд.

Супер-автоматы для поклонников острых ощущений Описание игрового автомата Dolphin’s Pearl Deluxe от Novomatic Экстрасенс: открой свое будущее и получи удачу! Защитите себе от пыли и бактерий вместе с компанией Инари Большой опыт в поддержке оформления документов в Польше
Лента авиановостей